s
Kilsan'a
Hoş Geldiniz
"İstanbul'un Tuğlası"nı üreten, teknoloji lideri Kilsan ile tanışmak için tıklayın...
Yüksek Teknoloji
Kilsan'ın kullandığı yüksek seviye teknolojiyi incelemek için tıklayın...
Kilsan Farkı
Kilsan ile çalışmanın getireceği avantajlar için tıklayın...
slide
slide

Çevresel Katkılar

YAPILARINIZDA EKOLOJİK DENGE
Çevre dostu yeşil binaların yapımı için dikkatle izlenmesi gereken yol, doğru malzeme seçimi ile başlamaktadır. Yapı malzemelerinin seçiminde, doğadan elde edilen ham maddelerle üretilmiş olmasına, inşaatın yapımı sırasında ve sonrasında insan ve çevre sağlığına zararlı etkiler göstermemesine, toksik madde içermemesine önem verilmektedir. Doğal şartlara uyum sağlayan ve hava, nem, ısı dengelerini doğal biçimde koruyan malzemeler tercih edilmelidir.

İnşaat malzemesinin şantiye alanına en kısa mesafeden getirilmesi, inşaat yapımı sırasında da enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılmasını sağlar. Bina inşaatlarının duvar ve döşemelerinin tümünde aynı malzemenin kullanılması ve seçilen ürünlerin birbiriyle uyumlu olması, bina toplamında uygulama sonrası homojen bir yapı ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bu homojen yapı, binanın iklim şartlarına maksimum düzeyde uyum sağlamasına ve binanın ısıtma,
soğutma koşullarının en verimli şekilde oluşturulmasına imkân tanır.

TUĞLA VE EKOLOJİK DENGELER
TUĞLA, ham madde ve üretim özellikleri nedeniyle çevre ve insan sağlığını koruyan, tüm ekolojik bina yapım şartlarına uygun bir yapı malzemesidir.

TUĞLA, doğanın dört temel unsuru olan toprak, su, hava ve ateşin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu nedenle doğa ile %100 uyumludur. %100 doğaldır. %100 geri dönüşümlüdür. Toksik madde içermez.
Yapının nem alışverişini iyileştirir ve yapıya insan teni gibi yüksek nefes alma kabiliyeti kazandırır.
TUĞLA, yapılarınızın ısı kumbarasıdır. Güneşten aldığı ısıyı toplar, bünyesinde saklar ve soğuma sırasında ortama geri verir.

TUĞLA, insanların yapı içinde geçirdikleri yaşam süreleri için en sağlıklı ortamı sağlayarak, bina yapımının toplamında önemli oranda yer tutan, binaların ekolojik olma özelliklerini güçlendiren doğal bir duvar ve döşeme malzemesidir.

KİLSAN A.Ş.’NİN ÇEVRESEL KATKILARI

GÜVENİLİRLİK
TUĞLA üretiminde kullanılan ham maddeler, Maden Kanunu ve ilgili yönetmelikler doğrultusunda temin edilmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Kilsan A.Ş., üretim sahalarını ağaçlandırarak koruma altına almış ve 22 hektarlık alan üzerine de bir Kilsan A.Ş. Ormanı oluşturmuştur.

GERİ DÖNÜŞÜM
KİLSAN A.Ş., ambalajlı olarak piyasaya sürdüğü ürünlerde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenmiş yıllık geri kazanım hedeflerine göre çalışmaktadır.

ATIK KONTROLÜ
“Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği”ne göre de ÇEVKO’nun sözleşmeli firması olma şartlarını yerine getirerek “Yeşil Nokta”yı kullanmaktadır.

 

 

Kilsan Kil Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Işıklar Mah. Işıklar İstanbul Cad. No:1 34075 Eyüp İstanbul - Tel: 0212 206 5 206 - Faks: 0212 206 5 211