s
Kilsan'a
Hoş Geldiniz
"İstanbul'un Tuğlası"nı üreten, teknoloji lideri Kilsan ile tanışmak için tıklayın...
Yüksek Teknoloji
Kilsan'ın kullandığı yüksek seviye teknolojiyi incelemek için tıklayın...
Kilsan Farkı
Kilsan ile çalışmanın getireceği avantajlar için tıklayın...
slide

Ürün Özellikleri

KİLSAN TUĞLA NAKLİYESİ: Dünyanın en büyük kapasiteli tünel fırınından çıkan ürünlerimiz, inşaatlara en kısa mesafeden senenin her gününde ve her saatinde ulaşır.
KİLSAN TUĞLA MALZEME KAZANCI: Düşey derzleri geçmeli olduğundan, sadece yatay derzlerde harç kullanılır. Sıvayı kolayca tutan özel sıva çizgileri ve gözenekleri yapısıyla duvarlar daha az sıva ile kaplanır.
KİLSAN TUĞLA GÖZENEKLİLİĞİ: Hammaddeye katılan kömür, pişirilme sırasında yanar ve boşluklar bırakır. Böylece KİLSAN ürünlerinin gözenekli yapısı oluşur.
KİLSAN TUĞLA HAFİFLİĞİ: Gözenekli yapısı KİLSAN ürünlerinde standartlar sınırında hafiflik sağlar. Hafif olduğu için de taşıyıcı sisteme az yük bindirdiğinden demirden tasarruf sağlar.
KİLSAN TUĞLA SAĞLIKLI ORTAMLARI: Yapılarımızın duvarları doğaya karşı bir "kalkan" vazifesi görmemelidir. KİLSAN ürünleri ile örülmüş duvarlar, nefes alma özelliği ile yaşanılan mekanlardaki ısı ve nem dengelerini ayarlayarak sağlıklı ortamlar yaratır.
KİLSAN TUĞLA NEM KONTROLÜ: Pişmiş toprak olma özellikleri ile KİLSAN ürünleri belli bir oranda nem alır ve aynı süratle geri verirler. Bu özelliği diğer inşaat malzemeleri ile kıyaslandığında takriben 10 misli daha süratlidir. (*)
KİLSAN TUĞLA HASSAS BOYUTLARI: Ürünlerimiz standartlara uygun ölçülerde hassasiyetle üretilir. Masa başındaki hesaplar uygulamada gerçekleşir.
KİLSAN TUĞLA GÖNYE DÜZGÜNLÜĞÜ: KİLSAN ürünleri gönyesi ile düzgün duvarlar örülmesini sağlar. İşçilikten, zamandan ve sıvadan kazandırır.
KİLSAN TUĞLA YANGIN DİRENCİ: KİLSAN ürünleri dünyanın en büyük tünel fırınında 1000ºC'da pişirildiğinden yangına karşı en yüksek direnci gösterir.
 

Fırına giren tuğladaki kilin kristal suyu, ani ısı karşısında bünyeden atılır. Bu da tuğlanın kılcal yapısını meydana getirir. Yağmur, su buharı ve buna benzer nedenlerden dolayı KİLSAN ürünleri % 14'e kadar nem alır. Kılcal yapısının en önemli avantajı nemi üzerinden atarak süratle kurumasını sağlamaktır. İşte tuğlanın nefes alması denilen olay budur. Doğru bir nem kontrolü ve yüksek ölçüde nefes alma kabiliyeti KİLSAN tuğlasında el ele gider.

Ürün detayları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

 

(*) İnşaat Fiziği Enstitüsü Holzkirchen / Almanya araştırma sonuçları.


 
Kilsan Kil Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Işıklar Mah. Işıklar İstanbul Cad. No:1 34075 Eyüp İstanbul - Tel: 0212 206 5 206 - Faks: 0212 206 5 211