s
Kilsan'a
Hoş Geldiniz
"İstanbul'un Tuğlası"nı üreten, teknoloji lideri Kilsan ile tanışmak için tıklayın...
Yüksek Teknoloji
Kilsan'ın kullandığı yüksek seviye teknolojiyi incelemek için tıklayın...
Kilsan Farkı
Kilsan ile çalışmanın getireceği avantajlar için tıklayın...
slide
slide
slide

Kalite Kontrol

Kilsan A.Ş., bünyesinde kurduğu fabrika kontrol sistemiyle ham maddenin doğadan temininden, pişmiş ürünün son kullanıcıya ulaşmasına kadar geçen tüm süreçlerde kalitesini denetlemektedir. Kurulan fabrika kontrol sistemi TS EN 771-1 standardı kapsamına uygundur.

Fabrika kontrol sistemi içerisinde oluşturulan izlenebilirlik uygulaması ile pişmiş ürünlere ait tüm üretim bilgileri takip edilebilmektedir.

Pişmiş Ürünlere Uygulanan Günlük Testler:
• Biçim ve Görünüş Testi
• Ağırlık Testi
• Ebat Testi
• Su Emme Miktarı Testi
• Gerçek (Bulk) Yoğunluk Testi
• Brüt Birim Hacim Kütlesi
• Testi Boşluk Miktarı Testi
• Basınç Mukavemeti Testi (10 günde bir)

CE İŞARETLEMESİ
Avrupa Birliği uyum çalışmalarıyla birlikte TS 704, TS 705, TS 4563 ve TS 4377 sayılı tuğla standartları ve bu standartlara ait yönetmelikler yürürlükten kaldırılmış, yukarıda belirtilen tüm standartlar dahilindeki ürün grupları TS EN 771-1 standardına bağlanmış ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği kapsamında bu ürün gruplarına CE işaretinin eklenmesi zorunlu kılınmıştır.

CE işareti kendi başına bir kalite belgesi olmayıp, son kullanıcının aldığı ürünle ilgili eksiksiz olarak bilgilenmesi amaçlıdır. Üretici, müşteri memnuniyetini sağlarken, insan sağlığı ve çevreye duyarlılığını da en üst seviyede tutmak zorundadır.

Kilsan A.Ş., ürünleri üzerine CE işaretini koyarak, insan sağlığına ve çevreye karşı sorumluluklarına sahip çıktığını beyan etmiştir.

Kilsan A.Ş., tüm bu sorumluluklarının yanında bir fabrika üretim kontrol sistemi kurma yükümlülüğünü de yerine getirerek ürettiği ürünlerin tüm üretim adımlarında kontrol ve denetim işlemlerini yapmaktadır.

Aynı zamanda kurduğu izlenebilirlik sistemiyle, üretmiş olduğu ürünleri kullanıcıya ulaştırdıktan sonra da takip ve kontrol edebilmektedir.

Kilsan Kil Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Işıklar Mah. Işıklar İstanbul Cad. No:1 34075 Eyüp İstanbul - Tel: 0212 206 5 206 - Faks: 0212 206 5 211